Манчестър Сити и Уест Хем играят при 1:0 в мач от 28-ия

...

НА ЖИВО: Манчестър Сити - Уест Хем 2:0, гол на Нейтън Аке

Манчестър Сити и Уест Хем играят при 1:0 в мач от 28-ия кръг на Висшата лига. Срещата на " Етихад "   се предава директно по DIEMA SPORT 2. В 50-ата минута Нейтън Аке откри резултата.

Първата добра опция за гол пред домакините се откри в 10-ата минута.Тогава Нейтън Аке засече с глава центриране от корнер, само че топката мина над вратата. След половин час игра Джак Грийлиш получи в наказателното поле, освободи се и насочи удар в левия ъгъл, само че вратарят се оправи.

В 32-ата минута на срещата превъзходно двойно подаване сред Ерлинг Холанд и нахлулия от задна позиция Родри даде опция на испанеца да излезе в отлична позиция и да стреля, само че кълбото срещна гредата и излезе в навън.

Крепостта на " чуковете " падна в 50-ата минута. Тогава Рияд Марез центрира от директен свободен удар, а Нейтън Аке беше оставен непокрит на далечната греда и с глава вкара за 1:0.

В 69-ата минута Хулиан Алварес опита рисков удар отвън наказателното поле, само че Фабиански съумя да се оправи.

Манчестър Сити - Уест Хем 1:0

1:0 Нейтън Аке (50)

Ман С: Ортега, Уокър, Диаш, Аке, Стоунс, Родри, Силва, Марез, Грийлиш, Алварес, Халанд

Уест Хем: Фабиански, Цуфал, Кеерер, Огбона, Емерсон, Даунс, Пакета, Кресуел, Боуен, Форналс, Антонио